Image

Kopšana

Zāliena dziļirdināšana

Augsnes sablīvēšanās

Augsnes sablīvēšanās ir viena no pamata problēmām sporta laukumos. Ziema, sniegs, lietus, sports, kopšanas pasākumi, gravitācija – tas viss gan dabiskā ceļā, gan ar cilvēku palīdzību noved pie augsnes sablīvēšanās. Šis process ir atkarīgs gan no augsnes mehāniskā sastāva, mitruma apstākļiem, lietošanas un kopšanas intensitātes. Smagas, mālainas augsnes sablīvējas ļoti ātri, taču arī smilts augsnes kļūst cietas.

Augsnei sablīvējoties, no tās tiek izspiests gaiss – tas nav pieejams augu saknēm, līdz ar to zāliena attīstība tiek bremzēta vai pat tas sāk izzust

Image

Lietum līstot, tas dabīgā ceļā nevar iesūkties augsnē, ja tā ir sablīvējusies – rodas peļķes, kas nav patīkamas ne spēlētājiem, ne zālienam. Spēles virsma kļūst cieta, traumatiska. Vienīgais veids kā likvidēt augsnes sablīvēšanos ir zāliena irdināšana.

Dziļirdināšanas mērķis ir novērst augsnes sablīvēšanos iespējami dziļi, tādējādi radot labvēlīgus apstākļus zāliena saknēm un atjaunojot augsnes struktūru, uzlabot ūdens caurlaidību. Dziļirdināšanu parasti veic vismaz 15-35cm dziļi. Iekārtas būvētas tā, ka to darbības princips nodrošina ne tikai caurumu izveidi augsnē (kā aerācija), bet arī irdinošu funkciju (sadrupina, salauž augsnes dziļākos slāņus), pie tam nebojājot velēnas virskārtu un zelmeni.

Labas kvalitātes laukumiem dziļirdināšana nepieciešama vismaz 1-2 reizes gadā.

Ja laukums izbūvēts ar neatbilstošu augsni, kas pastiprināti sablīvējas un kļūst cieta (cietība, stāvošs ūdens, sekla sakņu sistēma), dziļirdināšanu var veikt pēc nepieciešamības, arī reizi divās nedēļās. Šī darbība jāveic zāliena aktīvas augšanas fāzē, kad ir pietiekošs mitrums. Dziļirdināšanu vēlams apvienot ar citām atjaunojošās kopšanas darbībām – smilšošanu, vertikulēšanu, mēslošanu u.c. Sausā laikā jānodrošina papildus laistīšana. Pēc dziļirdināšanas 2 nedēļas pa laukumu nedrīkst braukt ar smagu tehniku un nedrīkst laukumu izmantot sportam un treniņiem, jo tad efekts ir īslaicīgs. Pēc 2-3 nedēļām sakņu tīkls būs ‘nofiksējis’ augsni un zālienu var normāli lietot.

EasyGreen dziļridināšanā lieto revolucionāro VertiDrain sistēmu, pie tam pielāgojam dažādas tapas atbilstoši augsnes stāvoklim un vēlamajam apstrādes dziļumam.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki