Image

Ekspertīze

Esoša laukuma pārbūves plānošana

Laukuma pārbūve nepieciešama gadījumos, kad:

 • Laukums fiziski nolietots – nav zāliena zelmeņa vai ir tikai nezāles, būtiski deformēta laukuma virsma (lieli viļņi vai bedres, nav nepieciešamā virsmaz profila)
 • Būtiski jāuzlabo tā īpašības
 • Laukumam ievērojami jāpalielina slodze
 • Laukums nav pareizi būvēts vai kļuvis bīstams – augsnes virskārtā akmeņi vai svešķermeņi, stāvošs ūdens, laukums vienmēr izkaltis u.c.
 • Jāizbūvē laistīšanas sistēma vai drenāžas sistēma
 • Jāizbūvē skrekceļi
 • Jāpalielina laukuma izmērs
 • Jāpaaugstina vai jāpazemina laukuma novietojums
 • U.c. gadījumos

Līdzīgi kā izvērtējot jauna laukuma būvniecības metodiku, svarīgākais ir definēt tā lietošanas mēķus (skatīt šeit> visraksts – kā saite uz rakstu jauna laukuma plānošana rakstu) un izvērtēt esošā laukuma stāvokli un situāciju, lai rekonstrukciju veiktu optimālā tehnoloģijā un iespējami ekonomiski.

Bieži vien esošu laukumu atjaunot ir salīdzinoši vienkārši un nedārgi, ja tas kādreiz būvēts pareizi un kvalitatīvi!

Pat gadiem nekopts vai nolietots laukums ir atjaunojams īsā laikā ar nelieliem līdzekļiem, kas vairākkārt var atšķirties no jauna laukuma izveides.

Pie tam tas attiecas uz visu līmeņu laukumiem! Arī nolietotu un nekoptu augsta līmeņa laukumu EasyGreen atjaunos pat dažu nedēļu laikā, izmantojot BIG ROLL paklājzālienu, varēs spēlēt jau dažu nedēļu laikā kopš darbu sākuma!

Svarīgi, laukumu atjaunojot vai pārbūvējot, izvērtēt mūsdienīgāku risinājumu nepieciešamību – pie jebkādiem augsnes darbiem, ļoti vienkārši būs iebūvēt automātisko laistīšanas sistēmu, iespējams jāveic drenāžas sistēmas izbūve, lai novadītu lieko mitrumu (parasti, ja izbūvē laistīšanas sistēmu, nepieciešams izbūvēt arī drenāžas sistēmu!).

Ļoti būtiski nepieļaut klasisku kļūdu – esoša dabīgā zāliena laukuma vietā izbūvēt mākslīgā seguma laukumu. EasyGreen iesaka šādā situācijā rīkoties sekojoši – ja esošais laukums bijis adekvāti būvēts kaut 30 gadus atpakaļ (padomju gados laukumi tika lielākoties būvēti labā līmenī!), tad tas ar nelieliem līdzekļiem (parasti desmitos tūkstošu) ir dažu nedēļu laikā pilnībā atjaunojams par labas kvalitātes mūsdienīgu laukumu. Plānotajam mākslīgajam laukuma jāatrod piemērota vieta turpat sporta bāzē vai citur tuvumā, jo tā jaunbūves izmaksas praktiski neatšķirsies! Tādējādi, kopējās izmaksas palielinot tikai par dažiem procentiem, sporta bāze iegūst gan dabīgo, gan mākslīgo laukumu!

Pretējā gadījumā, visa esošā dabīgā laukuma augsne, slāņi tiek izrakta un pārvērsta dārgi utilizējamos atkritumos!

EasyGreen pieredze un zināšanas palīdzēs sporta klubiem, pašvaldībām, skolām un citiem iespējamajiem laukumu apsaimniekotājiem:

 • kompetenti pārskatīt laukuma mērķus atbilstoši nākotnes vajadzībām
 • veiks padziļinātu esošā laukuma izpēti
 • dos ieteikumus laukuma rekonstrukcijas principiem
 • maksimāli izmantos esošos materiālus
 • veiks profesionālu, ekonomisku un ātru pārbūvi

Tāpat mēs varam izstrādāt tehniskos risinājumus un izbūvēt augsta līmeņa laistīšanas sistēmas un drenāžas sistēmas, lai laukumu paceltu jaunā līmenī.

Mūsu pieredzē ir vairāku dažāda līmeņa laukumu veiksmīga un ekonomiska pārbūve:

Lapmežciema sporta laukums
Iecavas sporta laukums
RFS treniņu bāze Stāmerienas 8, Rīgā
Saldus stadiona zāliena pārbūve
Ādažu sporta laukums
Ķeguma sporta laukums
Rencēnu sporta laukums

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki