Image

Kopšana

Zāliena vertikulēšana

Gaiss, cīņa ar filcu, augsnes “atvēršana”

Vertikulēšana tiešā tulkojumā nozīmē ‘vertikālā griešana’ – ar speciālu iekārtu zāliena velēna tiek sagraizīta vertikāli, līdz par dažu cm dziļumā.

Papildus tam no velēnas virskārtas tiek iztīrīta organiskā masa un daļēji t.s. zāliena ‘filcs’ – atmirusī, nopļautā zāle, lapas, citi atkritumi, kas sakrājas tieši uz augsnes, nav īpaši redzams, taču noblīvējas un bremzē gaisa, ūdens un barības vielu normālu nokļūšanu augsnē – zāliens novājinās, apstājas augšana un izskatās daudz sliktāk.

Vertikulējot arī izretina zāliena augus, radot jaunus (sagraizot stīgojošās sugas), izņem sūnu, izrauj daļu platlapju nezāles un tādējādi dod vietu jaunai zāliena paaudzei. Vertikulēšanas dziļums atkarīgs no situācijas zālienā un velēnas virskārtā, svarīgi nevertikulēt par dziļu, pilnībā noārdot velēnu. Vertikulē tikai sausu zālienu, kas pirms tam noteikti jānopļauj ne augstāks par 3cm.

Jāvertikulē aktīvā augšanas fāzē esošs zāliens. Vertikulēšana būtu jāveic 1-2 reizes sezonā – piem. maijā un septembrī. Rudens vertikulēšana nodrošinās zāliena iztīrīšanu pirms ziemas, kas samazinās slimību risku. Vertikulēšanu lietderīgi apvienot ar citiem atjaunojošās kopšanas pasākumiem, īpaši ar piesēšanu, smilšošanu, mēslošanu, aerāciju un citiem. Vertikulēšanas rezultātā radušies atkritumi (līdz pat 15m3 no laukuma!) noteikti jāsavāc no laukuma.

EasyGreen piedāvā katram laukumam individuāli izstrādātu kopšanas plānu, ko kvalitatīvi un ātri paveiks mūsu pieredzējusī komanda.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki