

Kopšana
Zāliena gatavošana ziemai
Zāliena ziemošana ir atbildīga par zāliena stāvokli pavasarī
Zāliena pareiza sagatavošana ziemai un sezonas izskaņas spēlēm ir ļoti būtiska, jo zālienu pareizi sagatavojot ziemai, tas pavasarī mazāk cietīs no slimībām, ātrāk atjaunosies un būs laicīgi gatavs spēlei.
Rudenī īpaša uzmanība jāpievērš pareizai mēslošanai un velēnas tīrībai

Mēslošanas režīms rudenī ir atkarīgs no lietošanas intensitātes sezonas izskaņā, no konkrētā rudens klimatiskajiem apstākļiem un no laukuma uzbūves un kopšanas intensitātes. Jo vēlāk sezonas beigās plānotas spēles, jo tuvāk tām ‘jāaizvelk’ slāpekli (N) saturošs mēslojums, lai zāliens ir gatavs slodzei un vēl spēj atjaunoties pēc tām. Protams, šie plāni jākoriģē pēc klimatiskās situācijas un tuvākajām prognozēm, lai zāliens laicīgi nobriestu un ziemā (sals, sniegs) ieietu bez aktīvās augšanas fāzes.
Dažkārt var būt nepieciešamība lietot augu augšanas regulatorus, lai palīdzētu zālienam nobriest un sagatvoties ziemai īsākā laika sprīdī

Rudenī jāveic preventīvie pasākumi pret dažādām sēnīšu slimībām, īpaši sniega pelējumu (lat. Microdochium nivale), kas veicami vairākos virzienos:
- Zāliena zelmenī jāpaliek iespējami maz augu atlieku un organiskās vielas, lai mazinātu slimību attīstības riskus;
- Jāuzlabo ūdens caurlaidība un gaisa pietiekamībai augsnes virskārtā, jo palielināts mitrums veicina sēņu slimību attīstību/izplatību;
- Jāveic preventīvie miglojumi ar speciāliem preperātiem – fungicīdiem, pie tam ļoti precīzi jānosaka miglojuma laiks un bieži šie miglojumi jāatkārto, mainot un dažādājot lietojamo preperātu;
Tīrs un sauss zelmenis
Zelmeni uztur tīru regulāri turpinot zāliena pļaušanu, arī, ja veģetācija uz laiku apstājas un atkal atsākoties siltākiem apstākļiem – atjaunojas. Jālieto savācējs.
Palīdz zāliena ecēšana, vertikulēšana, aerācija, dziļirdināšana – pēdējā īpaši svarīga mazāk caurlaidīgākās augsnēs vai māla daļiņas vairāk saturošos laukumos.
