Image

Ekspertīze

Būvniecība

Zāliena ierīkošanas veidi – sēja un paklājzāliens

Sēts zāliens vs paklājzāliens

Kad auglīgais slānis ir kvalitatīvi sagatavots, var ķerties klāt zāliena ierīkošanai. Sporta zālieni ir īpaši sarežģīts zālienu veids, kas būtiski atšķiras no zāliena piemājas dārzā vai pilsētas apstādījumos –

sporta zālieniem jāspēj izturēt ļoti agresīva slodze jebkādos laika apstākļos, pie tam jāspēj īsā laikā atjaunoties.

Image

Zālienu sporta laukumā var iegūt pamatā 2 veidos – to sējot ar sēklām vai ieklājot paklājzālienu. Katrs šis veids ir pilnīgs un atbilstošs pats par sevi, tomēr ir arī būtiskas atšķirības, kas jāpārzina pirms izdarīt izvēli.

Sēts zāliens ir zāliens, ko iegūst, sagatavotā augsnē iesējot zāliena sēklas.

Paklājzāliens ir blīvi saaugušu zālienzāļu velēna, kas vairāk kā gadu rūpīgi audzēta, ar speciālām iekārtām nogriezta, sarullēta un tiek piegādāta ieklāšanas vietā, lai izklājot uz iepriekš sagatavotas auglīgās augsnes, UZREIZ iegūtu sulīgu, vienmērīgu, zaļu un blīvu zālienu.

Zāliena ierīkošanas veidu salīdzinājums (pamatinformācija)

Sēts zāliensPaklājzāliens
Pēc cik dienām var spēlēt futboluNe ātrāk kā pēc 90 dienām, dažkārt pat 150 dienām (atkarīgs no kopšanas)Pēc 14
Ierīkošanas sarežģītībaSējas process vidēji sarežģīts, vēlams lietot spēciālas iekārtas un sēju veikt vairākos virzienosPaklājzāliena ieklāšana prasa iemaņas, cilvēku resursus, speciālu tehniku un plānotu loģistiku, atkarībā no paklājzāliena veida, futbola laukuma ieklāšanai nepieciešamas 8-25 kravas auto ar paklājzālienu
Cik ilgā laikā var ierīkot futbola laukumuMaksimums viena diena sējai un iestrādei2-10 dienas, atkarībā no ruļļu izmēra un izpildītāja tehniskajām iespējām
Izmaksu salīdzinājumsDaži tūkstoši EUR, sēklu izmaksas ir būtiska sastāvdaļaPaklājzāliena izmaksas atkarībā no ruļļa izmēra un kvalitātes 2-11eur/m2, ieklāšana 2-4eur/m2, paklājzāliena piegāde 0.5 – 5eur/m2; kopējās izmaksas desmitos tūkstošos EUR

Kā redzams, paklājzāliena galvenā priekšrocība ir ĀTRUMS, lai atsāktu spēlēšanu

Tāpēc pasaulē paklājzāliena tehnoloģija tiek plaši izmantota, jo laukuma dīkstāve ne vienmēr ir iespējama un tā izmaksā dārgi. Tāpat, paklājzāliens ir lielisks veids, lai zālienu nomainītu ‘ārkārtas’ situācijās – tā kvalitāte pirms svarīga mača neatbilst normām, tas ir neatgriezeniski sabojāts pārāk intensīvas slodzes dēļ vai ar sportu nesaustītos pasākumos (koncerti, šovi u.c.)

Sēklas materiāls ir svarīgs

Neatkarīgi no izvēlētā veida, ļoti svarīgs aspekts ir zāliena sēklu maisījums, kas tiks lietots sējot zālienu laukumā vai, kas ir ticis lietots sējot zālienu, no kā iegūts paklājzāliens. Paklājzāliena gadījumā ļoti svarīgs ir arī augsnes sastāvs, kad jāatbilst auglīgā slāņa parametriem – gan pēc fizikālajām un granulometriskajām prasībām, gan ķīmiskajām analīzēm. Tāpēc paklājzāliens sporta laukumiem būtiksi atšķiras no dārzos vai apzaļumošanā lietotā paklajzāliena, gan pēc sēklu sastāva, gan augsnes sastāva.

Lietojot paklājzālienu, kas nav speciāli audzēts sporta laukumiem (specifiski uzlabojot augsni), var iegūt mālainu, necaurlaidīgu virsmu, kas nav savienojama ar augsta līmeņa sporta spēļu vajadzībām.

Paklājzāliens ir neaizstājams materiāls laukuma bojājumu remontam – īpaši vārtsarga laukumos

Mēs, EasyGreen paši audzējam augstākās kvalitātes paklājzālienu sporta laukumiem un piedāvājam to arī BIG ROLL tehnoloģijā, tāpat kā piedāvājam arī paklājzāliena piegādi un ieklāšanu sporta laukumos.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki