Image

Kopšana

Zāliena kopšana pēc spēles

Pēcspēles kopšana ir svarīga

Spēles laikā zāliens pārcieš īpašu slodzi un tiek agresīvi lietots – spēlētāju buči dauza velēnu, spēles epizodēs spēlētāji izlīd, krīt, sper, bremzē un maina virzienu, tādējādi bojājot zāliena zelmeni.

Ja laicīgi un pareizi paveic laukums sakopšanu, jau nākamā dienā zāliens izskatīsies nesalīdzināmi labāk kā uzreiz pēc spēles.


Svarīgākie kopšanas darbi ir zāliena bedrīšu labošana, jeb ‘kaplēšana’ – ar speciālu EasyGreen izgatavotu rīku var veiksmīgi izlabot visus spēles laikā radušos bojājumus. Ir būtiski to veikt iespējami drīz pēc spēles, jo zāliens nav apžuvis, izrautie velēnas gabali veiksmīgi ieaugs atpakaļ. Šo darbiņu nebūs vērts darīt pēc dienas vai divām, jo saulē apžuvušās bedrītes būs kļuvušas cietas un labojumi neiespējami. 6 motivēti kaplētāji var laukumu sakopt vienas stundas laikā.
Augsta līmeņa mačos labais tonis ir lielākos bojājumus pielīdzināt uzreiz pēc komandu pirmsspēles treniņiem un puslaikā.

Kaplēšanas būtība attēlota šajā video:

Atkritumu savākšana

Kad kaplēšana paveikta, ar rotācijas tipa pļāvēju (stumjamo!), kam ir savācējkaste, ‘jānopļauj’ viss laukums, ar naža vilkmi tiks savākti visi radušies atkritumi. Pļaušana nav šīs darbības mērķis. Darba augstums jāieregulē atkarībā no zāliena augstuma, tieši līdz ar zāles garumu – pļaujmašīna nepļauj, taču cieši skar zālienu un labi savāc visu lieko.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki