Image

Kopšana

Sporta zāliena kopšana pavasarī

Lai spēlēt varētu iespējami agri

Ziema zālienam ir ekstrēms pārbaudījums, tāpēc pavasarī ir jāparūpējas par zālienu īpaši, jo no tā atkarīgs zāliena atjaunošanās ātrums un kvalitāte. Pirmais darbs, kolīdz laukums apžuvis – zāliena ecēšana, lai izņemtu veco ‘kūlu’, pārtrauktu/mazinātu slimību (piem. sniega pelējuma) attīstību un zāliens varētu ātrāk sākt veģetāciju. Ecēšanu jāatkārto ar intervāliem aptuveni 2 nedēļas.

Laicīga ecēšana var paātrināt spēlēšanas kvalitātes iegūšanu pat par 2 nedēļām

Image

Mēslojums pavasarī ir vitāli svarīgs

Kolīdz sākusies veģetācija, jāveic pirmā pavasara mēslošana ar slāpekli (N) īpaši saturošu mēslojumu. Atkarībā no mēslojuma veida, jāpielāgo tā lietošanas laiks, deva un attiecīgi sagaidāmi dažādi rezultāti:

  • Šķīstošais mēslojums – ātrākā un efektīvākā iedarbība, arī zemākās temperatūrās;
  • Klasiskais lauksaimniecības mēslojums – nav vērts pie zemām temperatūrām, iedarbība salīdzinoši ātra un īsa, atkarīga no N satura;
  • Ilgas iedarbības mēslojums – iedarbība ilgstoša, dažus var lietot jau pazeminātās temperatūrās, iedarbība vienmērīga;

Zāliena atjaunojoši – uzlabojošie darbi

Kolīdz temperatūras sasniegušas vismaz +8 vidējo diennakts t un sākusies aktīva veģetācija, atkarībā no noslodzes grafika, ir iespēja paspēt veikt kompleksu zāliena uzlabošanu/atjaunošanu, veicot veselu virkni kopšanas pasākumu, kuru izvēle gan būtiski atkarīga no konkrētās situācijas. Parasti dažādas variācijās un pareizā secībā (tas ļoti svarīgi!) veic šādus pasākumus:

Image

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi ekspertīzes pakalpojumi

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki