Image

Ekspertīze

Būvniecība

Jāšanas laukuma rekonstrukcija Kleistos

Jāšanas laukums trijās nedēļās

EasyGreen uzrunāja Latvijas Jātnieku Federācija (LJF), ar lūgumu sakārtot Kleistu jāšanas bāzes galveno laukumu Pasaules kausa posmam Jāšanas sportā, kas notika 2019.gada jūlijā, Kleistos. Līdz sacensībām bija palikušas 3 nedēļas.

Jāšanas sportā, līdzīgi kā citos sporta veidos, svarīga ir laukuma virsmas kvalitāte (materiāls, atsperīgums u.c.), ūdens caurlaidība arī sliktos laika apstākļos un perfekts līdzenums.

EasyGreen eksperti, kopā ar LJF vadību izveidoja laukuma rekonstrukcijas plānu, kas bija īsā laikā kvalitatīvi jārealizē:

  • Demontēt veco žogu, vietā izbūvējot jaunu un būtiski kvalitatīvāku žogu;
  • Paplašināt laukuma platību;
  • Nomainīt esošo laukuma segu, kas bija savu laiku nokalpojusi, sajaukusies ar zirgu mēsliem un zaudējusi vajadzībās īpašības (tīrība, ūdens caurlaidība, atsperīgums u.c.);
  • Izbūvēt vismaz 15cm speciālas smilts slāni, atdalot to no grunts apakškārtas, nodrošinot pilnīgi precīzu slāņa biezumu visā laukuma platībā;
  • Laukumā iestrādāt speciālas tekstila ‘lupatiņas’, kas nodrošina daudz lielāku atsperīgumu un nekaitē zirgu veselībai;
  • Nodrošināt ideālas kvalitātes virsmu.
ImagePirms / PēcImage

Laukums top

Tika izplānoti laukuma augstumi, kopējot dabīgo reljefu radīts vienpusējs kritums. Noņemti apm. 15cm esošā seguma un izvesti, tam sekoja rūpīga pamatnes lāzerplanēšana, lai nodrošinātu ideālu virsmas līdzenumu un pēc tam vienmērīgu jauno smilts slāni. Paralēli šiem darbiem notika žoga demontāža un jauna žoga montāža, lai tas atbilstu standartiem, būtu drošs un vizuāli pievilcīgs. Uz noplanētās pamatnes tika ieklāts slāņus atdalošais ģeotekstils un virs tā ieklāta 15cm bieza speciālas smilts kārta.
To blietē un planē ar lāzera iekārtu. Iegūtajā virsmā tika iestrādātas 10t ‘lupatiņu’, vēlreiz veikta lāzerplanēšana un laukums tika nodots sportistiem.

Image

“Sadarbība ar EasyGreen komandu bija ļoti laba – viņu pieredze sporta laukumu būvē un mūsu zināšanas jāšanas sporta specifikā ļāva pieņemt pareizos lēmumus par darbu tehnoloģijām un secību. Prieks, ka iespaidīgo darbu apjomu EasyGreen paveica ļoti saspringtos termiņos, ideālā kvalitātē un pasaules kausa posms tika aizvadīts godam, saņēmām daudz uzslavu no dažādu valstu sportistiem par lieliski sagatavotu laukumu.”

Agris Blaus, Latvijas Jātnieku federācijas prezidents.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi situāciju apraksti

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki