Image

Ekspertīze

Būvniecība

Rīgas Futbola skolas treniņu laukuma pārbūve ar paklājzālienu

Koncepcija – lielāks un iespējami drīz spēlējams laukums

Rīgas Futbola skolas sistēmā ir vairāki dabīgā zāliena laukumi. Šis laukums Stāmerienas ielā, Rīgā, bija pamests vakarskolas sporta laukums, ko EasyGreen prasmīgi pārbūvēja par mūsdienīgu kluba treniņu laukumu.

Mērķis bija iespējami izmantot esošo augsni, lai pārbūve būtu kvalitatīva, tajā pat laikā iespējami ekonomiska no izmaksu viedokļa

ImagePirms / PēcImage

Laukumu plānots izmantot kluba sistēmai kā treniņu laukumu, tika pieņemts lēmums laukuma būvi balstīt uz sekojošo:

 • Iespējami paplašināt laukumu, lai tuvinātu pilna laukuma izmēriem (šajā gadījumā tas bija izaicinājums, jo vietas par maz);
 • Vēsturiskos skrejceļus demontēt un futbola laukums aizņem arī to daļu;
 • Esošo augsni iespējami izmantot jaunā auglīgā slāņa veidošanai;
 • Ekonomisku apsvērumu dēļ neizbūvēt drenāžas sistēmu;
 • Ieklāt Latvijā pieejamu paklājzālienu, lai var spēlēt iespējami drīz pēc rekonstrukcijas;
 • Izbūvēt mūsdienīgu, caur aplikāciju viedierīcē vadāmu laistīšanas sistēmu;
 • Uz laukuma nodrošināt vismaz vienu pilnas slodzes zāliena kopšanas speciālistu + minimālo mazās tehnikas komplektu;
 • Kluba rīcībā ir plašs tehnikas un inventāra klāsts kvalitatīvai zāliena uzturēšanai;

Būvniecības process

Tika izstrādāts iespējami vienkāršs būves projekts, kas tika realizēts nepilnu divu mēnešu laikā – no laukuma būves sākuma līdz spēlēšanas sākumam!

EasyGreen veica esošā auglīgā slāņa noņemšanu, pamatnes planēšanu jau atbilstoši virsmas kritumiem (klēts jumts ar 0,8% visos virzienos), pamatā izmantojot esošo augsni un pievienojot 3 dažādas piedevas, tika uzlabots auglīgais slānis 15cm biezumā. Tā iestrāde, lāzerplanēšana, ielabošana ar mēslojumu, lai atbilstu augsnes ķīmiskajiem parametriem saskaņā ar DIN 18 035, iegūstot ideālas kvalitātes virsmu.

Tika piegādāts tobrīd pieejamais paklājzāliens (40cm platie rullīši), ieklājot to nedēļas laikā. Uzreiz pēc izbūves sākta intensīva uzturēšana, ko pēc pāris nedēļām pārņēma laukuma personāls.

Image

Daži secinājumi

Jo lielāku spēlēšanas slodzi vēlamies laukumam uzlikt, jo intensīvāka kopšanas programma jārealizē.

Laukums jau tiek ekspluatēts vairākus gadus, lietošanas slodze ir liela, taču apsaimniekotāji spēj nodrošināt slodzei adekvātu kopšanu. Ir arī dažas mācības, kas iegūtas šajā projektā:

 • Izbūvējot jauno laukumu arī uz vecajiem skrejceļiem, ekonomisku apsvērumu dēļ netika demontētas to patamnes, taču vēlākā laikā, dēļ to sablīvētības, tieši dažās bijušo skrejceļu vietās konstatētas problēmas ar lielā ūdens novadīšanu. Problēma tika atrisināta ar īpašu drenāžas urbumu veidošanu;
 • Ja laukumā izbūvē automātisko laistīšanas sistēmu, vēlams izbūvēt arī drenāžas sistēmu;
 • Paklājzāliens ar lielāku ruļļa platumu (kā Big Roll tehnoloģijā) sākotnēji nodrošina augstāku virsmas kvalitāti, jo mazajiem rullīšiem ir daudz vairāk šuves. Tas tika atrisināts ar 2 papildus smilšošanām;
 • Laukumos, kur izmantojot atgūto augsni, saglabājas augstāks organisko vielu saturs, svarīgi plānot un veikt papildus dziļirdināšanas pasākumus, vismaz 1 x pavasarī sezonu sākot un pirms ziemošanas.

Šis laukums ir labs piemērs ļoti ekonomiskam un ātram risinājumam, lai ļoti īsā laikā iegūtu labas kvalitātes sporta laukumu.

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Citi situāciju apraksti

Sazinies ar pieredzējušiem sporta laukumu ekspertiem

Sazinies ar mūsu ekspertiem

Paldies! Saņēmām jūsu ziņu!

Nav aizpildīti visi obligātie lauki